RSS
 

Teraz jest lepiej?

29 paź

W moje okolice zawitała jesień. Widać i czuć ją wszędzie. Pogoda jest przewrotna i zdradliwa, bo już zdążyła ,,poczęstować” mnie katarem i bólem gardła. Na jej szczęście, gorący kubek herbaty z cytryną i miodem pomógł, więc rozeszłyśmy się w pokoju i podpisałyśmy pakt o nieagresji. Zresztą nawet poranny deszcz, po którym wychodzi Słońce, jest naprawdę do zniesienia.

Co do samej jesieni, to początek tej tegorocznej wydaje mi się być magiczny. Możliwe, że przez ten rok stałam się jakoś bardziej wrażliwa na piękno otoczenia albo to ono ,przez ten rok, tak drastycznie cudownie się zmieniło. Sama nie wiem.
Co do tych zmian, to na myśl nasunęły mi się słowa piosenki ,,Popatrz jak wszystko szybko się zmienia, coś jest, a później tego nie ma”. Coś w nich jest. Może prawda? Chyba tak.
Tramwaj. Zatłoczony tramwaj. Ludzi od groma, a jeszcze więcej plecaków, toreb i walizek. Jeszcze więcej słów. Kilka z nich podsłuchałam, bo zwyczajnie mnie zaciekawiły. Kobieta około siedemdziesiątki z tęsknotą wpatrywała się w widoki zza szyby. Zagadał do niej pasażer, siedzący tuż za nią. Zaczęli wspominać, zaczęli rozmawiać, wrócili choć na chwilę do swojej młodości. Nawet czegoś się wtedy dowiedziałam. W sumie nie wiem czy o historii, architekturze miasta albo raczej o biografii nieznanych mi osób. Mało ważne.
Wróciłam do domu i sama zaczęłam zastanawiać się jak wiele zmian dokonuje się wokół nas. Nie chodzi mi tylko o zmiany w naszym życiu czy w życiu naszych najbliższych. Chodzi mi o te zmiany okolicy, o to jak zmieniają się nasze miasta, miasteczka, nasze wsie, nasze podwórka z lat dziecięcych.
Cholera! To trochę boli. W końcu nie ma już tego boiska z dziurami w asfalcie, połamanymi ławkami i zepsutymi rurami, zbudowanymi na kształt bramek. Nie ma spokojnej okolicy, w której lubiliśmy kręcić się ze znajomymi. Na jej miejsce wybudowali centrum handlowe.

Teraz jest lepiej? Nie wiem. Możliwe. Możliwe, że nie. Albo i tak. Zmiany i tak nie zabiją wspomnień i to najważniejsze.

 
Komentarze (9)

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Dodaj komentarz

 

 
 1. mała-myśl

  30 października 2014 o 13:07

  Nie wiem czy jest lepiej, ale czasami też patrzę z tęsknotą i nostalgią w przeszłość. Uświadamiam sobie wtedy, że pewne rzeczy już minęły bezpowrotnie.. i to jest smutne..
  Zdrówka życzę ;)

   
 2. ~mina

  30 października 2014 o 14:25

  Ja też życzę zdrowia Tobie, mnie nie kręci powrót do przeszłości bo moja nie była dobra! Pozdrawiam serdecznie Asiu

   
 3. ~simply lifetime

  30 października 2014 o 15:56

  piękne wspomnienia to zdecydowanie najlepsze, co możemy posiadać. sama często łapię się na tym, że wracam myślami do konkretnych osób, sytuacji, dni. niektóre z nich są już nie do odtworzenia, ale dzięki temu, że je przeżyłam, mam co wspominać. nie myślę o tym w kategorii, że coś przemija, że nie będę miała już okazji tego powtórzyć, ale cieszę się, że miałam już taką okazję i tego nikt mi nie odbierze. :)

   
 4. ~ulabrzydula

  31 października 2014 o 12:01

  U mnie to samo… Jesień przywitała mnie przeziębieniem, katarem i bólem gardła…

  Bleee…

  Kuruj się!

   
 5. ~grafitowy

  31 października 2014 o 12:49

  Wspomnienia są naprawdę ważne, bo stanowią część naszego życia. Jesteśmy sentymentalni, ale nie ma nic złego w pielęgnowaniu dobrych wspomnień.

   
 6. ~Ania P

  1 listopada 2014 o 01:00

  Czy teraz jest lepiej? Nie zawsze, nie każda zmiana jest dobra, a przynajmniej nie ta, gdzie w każdy najmniejszy skrawek zieleni upycha się blokowiska, sklepy, markety itp. Mnie to osobiście smuci… I też uważam, że w tym roku początek jesieni był piękny, szkoda że nie może być taka pogoda nieco dłużej, jeszcze chwila i zimę będziemy witać ;-)

   
 7. ~tosia.antonina

  2 listopada 2014 o 16:41

  Zmiany są dobre. Bo gdyby ich nie było to nie mielibyśmy za czym tęsknić.

   
 8. uglywriter

  2 listopada 2014 o 23:38

  :) Tak.Zmiany są dobre.Ale tak naprawdę to istnieje tylko TERAZ :)

   
 9. ~Kate

  5 listopada 2014 o 21:04

  też ostatnio myślę o zmianach.
  a u mnie pięknie dziś. jak wiosną :-)