RSS
 

Kątomierz zmian.

15 wrz

Piękny dzień. Trochę pochmurny, trochę słoneczny. Jakiś zabiegany, ale bardzo przyjemny. Naprawdę dobry dzień.

Wysiadam z auta. W torebce nerwowo szukam portfela. Nie ma, wyparował, a raczej został w domu. Spóźnię się. Muszę zapłacić za parking. Głupie pięćdziesiąt groszy. Przeszukuję kieszenie, żadnych drobniaków. Nawet w torebce nie zawieruszyła się żadna pięćdziesięciogroszówka. Pech. Szybka selekcja ludzi. Głupio mi. Podchodzę do starszej kobiety. Z uśmiechem na twarzy uratowała moją krytyczną sytuację. Jednak mam szczęście. To jest naprawdę genialny dzień.
A co gdyby tak nagle wszystko się odwróciło? Gdyby wszystko się zmieniło o całe 180 stopni? Gdyby ten genialny dzień skończył się źle? Mogłabym wtedy usiąść i… Płakać? A może śmiać się? W sumie mogłabym też nic nie robić. Lepiej jednak robić coś niż nic. Sama już nie wiem. Chyba jednak dalej byłoby dobrze. Tak, jest dobrze.

Właśnie to bardzo cenię w życiu. Cenię to, że w ciągu dnia, w ciągu godziny, a w sumie w ciągu minuty, po chwili kilku wypowiedzianych słów wszystko może się zmienić.

 
Komentarze (5)

Napisane przez w kategorii Ludzie

 

Dodaj komentarz

 

 
 1. ~Karolina G.

  17 września 2015 o 21:32

  Cenię zmiany, kiedy wychodzą na dobre. Ale cenić te, które wychodzą na złe? To wymaga wielkiej pokory. Chyba jeszcze do niej nie dorosłam.

   
  • joannap

   18 września 2015 o 10:10

   Uważam, że właśnie to jest piękne w życiu, że wszystko może się nagle zmienić. Nie mówię, że się ze zmianami na złe godzę, ale one też są nam dane ;)

    
 2. ~simply lifetime

  2 października 2015 o 08:52

  genialne jest to, jak wszystko wokół nas może zmienić się w ciągu chwili, ale przede wszystkim to, jak nawet mały gest obcej osoby może odmienić bieg wydarzeń, przez który cały dzień mógł potoczyć się inną drogą. :)

   
  • joannap

   2 października 2015 o 09:01

   Tak, to jest naprawdę piękne. Szczególnie to jak obce osoby mogą na nas wpłynąć, masz rację :)

    
 3. ~Jenny

  8 października 2015 o 12:26

  a zmiana to rozwój, a przynajmniej szansa, możliwości na rozwój… i to właśnie fenomen życia, nieustający „ruch”, działania, nie powinniśmy się temu przeciwstawiać…
  Każdy dzień ma sobie coś dobrego, czasem drobiazg, ale jest, każdy ma… pozdrawiam :)